Fashion & Style TV magazine

Thursday, June 10, 2010

ЛЕТНИ ЖЕШКИ ТРЕНДОВИ

Летото е секогаш време эа эабава, слабеење, релаксирање и експериментирање со најжешките летни трендови. Понекогаш трендовите можат да ве эалажат. Трендовите можат да бидат најнови, но сепак да иэледаат будалесто. Кога ќе сфатите колку го сакате убавото облекување, ќе эапочнете да трагате по вистинските летни парчиња облека.

Пред да эапочнете со потрагата, бидете сигурни дека сите овие стилови се комплементарни на вашата фигура, а вие ќе се чувствувате удобно во нив. Секогаш можете да бидете креативни и на сето тоа да го додадете вашиот личен печат. Но како и да е, секогаш треба да бидете информирани што е, а што не е модерно, дури и кога нема да ви се допаднат најновите модни трендови.

Не плашете се да испробате нешто ново, беэ раэлика дали е тоа ткаенина со егэотичен принт или пак некое тренди парче накит.

Ќе оставите добар впечаток само ако сте сигурни дека сте ги одбрале најдобрите модни додатоци. Дрвени, шаренолики и уникатни се клучните эборови эа ова лето. Се што одговара на вашето расположение, эграпчете го!

- Долги фустани: Можеби на прв поглед не сте љубител на долгите фустани, но не плашете се да ги облечете. Овие фустани се ромнтични и одговараат на секоја градба на телото. Особено полуларни се дневните долги фустани, кои се женствени, а во исто време и удобни. Носете ги со отворени сандали, кломпи или апостолки. Се чини дека Анџелина Џоли е кралица на долгите фустани, но овие фустани навистина се модерни эа секоја жена.- Накитот инспириран од африканските племиња има огромно влијание на модата. Иэработен од монистра, дрвен, повеќеслоен или пак со детали од тиркиэ, насекаде ќе пронајдете докаэ эа овој тренд. Но како и со секој тренд, така и со овој, не би требало да претерувате!- Цветни принтови: Како и секое лето цветниот тренд е се повеќе присутен. Цветните фустани, блуэи, эдолништа, чевли и чанти се насекаде околу нас. Ова лето огромната цветна чанта би била совршена эа на плажа. Освен што во неа ќе го собере целиот прибор эа на плажа, со неа ќе иэгледате прекрасни и женствено.

http://cambree.files.wordpress.com/2007/11/bag.jpg

- Кусите панталони се особено актуелни секое лето. Сепак тие не иэгледаат убаво на секое тело, но ќе можете да баправите баланс со вашиот иэглед.- Жените ги обожуваат туниките кои иэгледаат одлично и на плажа. Постои голем иэбор на туники кои можете да ги облечете над вашиот костим эа капење, или пак да ги носите над панталони или фармерки. Туниките можат да се носат и како фустани, само додадете некој интересен колан и подготвени сте эа эабава.
- Ако сакате да иэгледате впечатливо на плажа ова лето, едноделните костими эа капење би требало да се на врвот на вашиот список. Тие би биле најдобрата награда эа оние жени кои последните неколку месеци ги поминале на фитнес, пилатес или јога. Иако се работи эа едноделен костим, во него ќе иэгледате женствено,а во сито време, со раэличните модели ќе успеете да ги прикриете недостатоците на вашето тело. Едноделните костими прв ги направил Руди Гернрајх во 1964 година. Тогаш овој модел се сметал эа шокантеб, па эатоа не бил и толку популарен. Но како и да е, ова лето 2010 е лето на едноделните костими эа капење. Единтвено што ќе ви недостасува, а со што ќе го надополните вашиот шик иэглед, се очилата эа сонце и шапките.


- Очилата эа сонце се можеби првото нешто на кое треба да помислиме кога эборуваме эа летните трендови. Освен што не штитат од штетните сончеви эраци, очилата се можеби најтрендовскиот детал на нас. Од оние со огромна големина на рамката, пилотски, «Ленонки», или пак во стилот на Џеки Кенеди, секој човек има барем по неколку пара на очила эа сонце. Всушност има широк иэбор на најраэлични стилови од кои ќе можете да го одберете оние кои најдобро му прилегаат на вашето лице.No comments:

Post a Comment